Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Erdélyben jártak a KIK-es diákok

 

Az idén ünnepeljük Berde Ádon születésének 200. évfordulóját. Az erdélyi polihisztor, meteorológus, jogász, közgazdász és természettudós 2007-ben lett a sepsiszentgyörgyi testvériskolánk névadója. Ez alkalomból Vargha Mihály szobrászművész által készített Berde Áron mellszobrot avattak az iskolaudvaron. Az ünnepélyes szoboravatásra meghívást kapott a Szerencsi SZC Tokaji Kereskedelmi és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumának 14 diákja és 2 tanára is, akik a Határtalanul pályázat keretein belül Erdélybe utazhattak. Az iskolai programon kívül eltölthettünk egy tartalmas napot a közeli Brassóban, a szászok egykori központjában. Miután bejártuk a hangulatos óvárost, gyönyörködhettünk a Cenk hegyről nyíló panorámában is. Másnap a Szent-Anna tóhoz és a Mohos tőzegláphoz látogattunk el. Erdély bővelkedik mofettákban, vagyis széndioxidos gyógygázfürdőkben, amelyek főként az érrendszeri panaszokra vannak jótékony hatással.  Mindannyiunk számára újdonság volt egy vizes mofetta felkeresése, ahol „gyógykezelésben” részesülhettünk. Az utazás célja volt az is, hogy a diákok bepillantást nyerhessenek a külhoni vendéglátóegységek, szállodák működésébe és felépítésébe. A szakmai programba a Bálványos Resort és a Panoráma Boutique Hotel, valamint a Bertis cukrászüzem és pékség meglátogatása tartozott. A kirándulást a vendéglátóinkkal töltött közös városi séta és együtt elköltött vacsora zárta.

Október első hetében viszonozzák látogatásunkat a sepsiszentgyörgyi fiatalok, hogy megismerkedhessenek iskolánkkal, Tokaj városával, diákjaink gyakorlati helyeivel (Andrássy Hotel, Dégenfeld Kastélyszálló), valamint Sárospatak nevezetességeivel. Reményeink szerint a sok élmény mellett barátokra és kedves ismerősökre is lelnek nálunk.

 

                                                                                  Hauser Gabriella és Soltész Nóra

                                                                                                  kisérő tanárok

Back to top